Cererea dumneavoastra nu a putut fi procesata

    Cerere procesata cu success

      Impresii Hotel Utopia World Alanya

      5
      30%Early Booking
      Hotel vizitat de Jeka
      recomandat de turisti
      Pret de la
      119 Euro / noapte
      Pret valabil pentru sejururi in anumite perioade in limita locurilor disponibile
      Kargıcak Mahallesi, Beldesi Karagedik Mavkii merkez sokak Antalya 07400 Kargıcak/, Alanya/Antalya, Turkey
      Alanya, la 150m de plaja

      Vezi tarife
      ⭐ 7,5 puncte din 10 - Evaluare conform opiniilor reale ale turistilor (69 recenzii)
      Ordoneaza:
      • Vacanta Utopia World - Apreciat cu 7 / 10
        17 septembrie 2024
        ROMEO CIPRIAN M.

        A fos o vacanrta nu tocmai reusita cu toate ca toata lumea cataloga acest hotel ca fiind numarul 1 din Alanya,nu este nici pe departe aceat lucru , incepand cu alocarea camerei la hotel 5 stele imi da o camera cu un pat dublu si o canapea extensibila usa la balcon nu se inchidea,safe nu functiona parca eram la Costinesti, iar cand am mers la receptie cei de acolo mi au spus ca daca nu imi convine camera sa iau legatura cu compania de turism din tara.Totodata am avut o persoana de legatura de la firma Karpaten dar nu am putut lua legatura cu ea niciodata ,mancarea foarte proasta ,plaja plina de pietre.per total nu recomand acest hotel fiind cel mai slab hotel in care am stat pana acum

      • EXCEPTIONAL - Apreciat cu 10 / 10
        12 iulie 2024
        sorin Z.

        EXCEPTIONAL

      • Vacanta - Apreciat cu 10 / 10
        24 august 2023
        BOGDAN S.

        O vacanța de vis!

      • 13 iulie 2023
        ion C.

        Ce pot să vă spun despre acest resort încă sunt cazat aici ajuns pe data de 09.07. Întimpinarea foarte proasta încă de la recepția hotelului ora 13.50 un munte mare de bagaje , în camere curățenie ok , mari ,spațioase dar gălăgie mai ceva ca la bănci, ni să dat camera pe față pe unde vin toate autocarele mașini de gunoi , mașini angajați, ora 06 dimineața gălăgie maxima , ora 15 gălăgie maxima balamuc , ULTRA all doar receptie băuturi și la piscina de la - 2 în rest nimic bere atât și puține băuturi. Plaja te plictisești să ajungi cu microbuzul și liftul fără băuturi uita all .sunt mai multe de spus ... Venit cu mașina 1500 de km pentru o experienta foarte dezamăgitoare.. ..

      • Buna ziua - Apreciat cu 7 / 10
        16 octombrie 2025
        FLORIN CĂTĂLIN V.

        Sincer dezamagitor! De 2 ani mi-am dorit sa ajung la Utopia, ca sa vad ceva wow, insa....pacat.
        Am avut cazare in vila, unde seiful era dezmembrat, camera mirosea a mucegai si umezeala, zilnic trebuia sa chem departamentul tehnic, deoarece se intrerupea curentul (probleme la tabloul electric) Apoi, imi place Rusia, respect poporul rus, insa totusi prea mult. nu exista seara fara muzica ruseasca, inclusiv in seara turceasca au cantat live muzica ruseasca, cand trebuia sa fie interpretata muzica turceasca. Inclusiv personalul de la curatenie ne salutau intai in rusa apoi dupa ce raspundeam in engleza, raspundeau iar tot in engleza. Altfel, curatenie, mancarea ok, personalul ok, dar pentru serile de relaxare la bar, disco, etc nu am sa mai merg. Am fost la resorturi mult mai inferioare din punct de vedere al cotatiilor, unde relaxarea a fost mult peste asteptari si peste Utopia.
        Multumesc Jeka si o sa colaborez mereu cu voi.

      • Utopia world hotel - Apreciat cu 9 / 10
        14 octombrie 2025
        MIHAIL S.

        Un hotel foarte bun , curățenie zilnica , mâncare bună, piscine si aqua park forte ok , singurul minus plaja cam micuța si întrarea în apa abrupta după 2 m

      • Servicii foarte bune - Apreciat cu 9 / 10
        08 octombrie 2025
        ELENA P.

        Curățenie, personal foarte amabil, mâncare diversificată, foarte bună .

      • Foarte frumos - Apreciat cu 10 / 10
        30 septembrie 2025
        VERONICA B.

        Nota 10, merita toti bani ! Curat. Mincare foarte buna, distractie pt toata lumea, mai ales seara, piscine curate, multe, bauturi import, mai putin bere la dozator, in camere se face curat zilnic , se umple frigiderul.
        Fata de alte resorturi mai scumpe, este cu mult peste.

      • Cea mai frumoasa vacanta - Apreciat cu 10 / 10
        16 septembrie 2025
        george D.

        A fost un concediu de vis, am fost cazat la vila cu cea mai frumoasa vedere către orașul Alanya

      • 16 septembrie 2025
        MIRCEA C.

        Am ales acest hotel cu mari așteptări, fiind convinși că va fi locația perfectă pentru vacanța noastră în familie și cu prietenii. Din păcate, experiența a fost una dezamăgitoare.

        Deși am solicitat încă de la sosire camere alăturate, iar cererea ne-a fost confirmată de catre un angajat de la receptie, in momentul in care au sosit si prietenii nostri, ni s-a spus că nu (mai) există această posibilitate. Era chiar camera de langa noi disponibila pe care le-am semnalat-o, au zis intai da, apoi nu au mai vrut sa faca nimic. Am fost cazați la etaje diferite, ceea ce ne-a îngreunat complet planurile și a stricat întreaga atmosferă a vacanței.

        Cred că un hotel de acest nivel ar trebui să își respecte promisiunile și să acorde mai multă atenție nevoilor clienților, mai ales când aceste solicitări au fost comunicate din timp.

        Din păcate, nu voi mai alege acest hotel pe viitor și nici nu îl voi recomanda celor care călătoresc în grupuri sau cu prietenii.

      • Utopia World - Apreciat cu 10 / 10
        12 septembrie 2025
        FLORINELA N.

        Ne-am simțit foarte bine. Totul la superlativ. Mâncare foarte bună, pentru toate gusturile. Băuturi alcoolice din cele mai renumite branduri. Am fost in perioada 27.08 - 2.09 și nu funcționa liftul de acces la plaja dar erau autobuze ale hotelului
        care plecau din fata recepției din 10 în 10 minute pentru a transporta doritorii la plaja privata a hotelului.

      • Utopia World - Apreciat cu 5 / 10
        21 august 2025
        Melania S.

        Priveliștea și locația sunt minunate! Ai impresia că ești cazat în mijlocul unui parc și ai multe posibilități de a petrece timpul, hotelul având un parc acvatic deosebit. Camerele sunt curate și se face curățenie zilnic. Cu toate acestea serviciile lasă mult de dorit! Prosoapele erau murdare, aveau o culoare dubioasă și miroseau urât. Mâncarea era de proasta calitate, mai ales la prânz și cina. Multe dintre preparate erau reincalzite sau li se adauga un sos și erau servite din nou la următoarea masă. O plaja foarte mica pe care erau înghesuite șezlongurile cu niște umbrele mici pe care le lua vântul cu ușurință. Nu prea aveai cum sa stai la umbra, dacă doreai! La restaurantul de pe plaja erau doar doua feluri de mâncare în fiecare zi: pui și hamburger și câteve salate! Minibarul din camera nu fost complet decât în prima zi! În unele zile nu am avut nici apă. Doar în vreo trei seri din cele șapte programul artistic a fost unul care merita urmărit.

      • 08 august 2025
        Monica M.

        Am stat la resortul Utopia World și experiența a fost peste așteptări. Totul a fost extraordinar – mâncare și băuturi non-stop, piscine, aqua park, acces direct la plajă, spa și wellness, iar serile erau animate de evenimente tematice: nopți turcești, petreceri disco, carnavaluri. Împrejurimile sunt de vis – pini înalți, multă umbră și aer curat. Chiar a fost o vacanta ideală, care și-a meritat pe deplin numele!

      • Dezamăgitor - Apreciat cu 7 / 10
        06 august 2025
        ALEXANDRA M.

        Din păcate hotelul nu a fost pe măsură așteptărilor. In camera aerul condiționat nu mergea, am chemat pe cineva să verifice și ni s-au spus că aerul condiționat merge doar când suntem în camera, are senzor de prezenta și se închide când ieși din cameră. Când ai doi copii mici nu este normal sa stai in camera cu aerul condiționat pornit să le bata in cap.
        Un alt minus este că la hotel am fost nevoiți să plătim in plus pentru camera, camera pe care ne-au dat-o inițial era la etajul 6, avea un balcon care nu era închis și era foarte periculos daca ieșeau copiii pe balcon, și era si extraordinar de cald, camera fiind la mansarda hotelului, te simțeai că în saună.
        Distanta de la aeroport până la hotel a fost de 5 ore la dus, a fost foarte aglomerat traficul.
        Pentru noi a fost prima și ultima oară!

      • Utopia World - Apreciat cu 10 / 10
        30 iulie 2025
        Irina U.

        Locatie superba, servicii super!
        Maine ne am intoarce! 😄

      • Perioada 8.07-14.07 - Apreciat cu 8 / 10
        24 iulie 2025
        CRISTINA U.

        Sejurul a avut plusuri și minusuri in cazul meu.
        Plusuri:
        - camerele sunt curate
        - hotelul este superb
        - priveliștea minunată
        - piscinele sunt curate, Aqua Park distractiv
        - transport către plaja din 10 in 10 minute scria dar mașina venea cam la 5 minute distanță.
        - pază a hotelului bine stabilită
        - zona SPA o recomand cu mare încredere ( baie turceasca cu hamam și masaj de relaxare, contra cost)

        Minusuri:
        - mâncarea nu a fost pe gustul meu, nu zic că nu a fost bună, pur și simplu mi-a fost destul de greu să găsesc ceva pe gustul meu. Apreciez totuși că mâncarea este proaspătă și am văzut cu ochii mei cum se aruncă mâncarea rămasă deci nu este refolosită pentru a doua zi. ( Poate ar trebui donate către oameni nevoiași sau animale)
        - partea de băuturi, deși sticlele erau din import, alcool ul nu avea același gust și nici sucurile și din păcate au doar câteva cocktailuri și câteva sucuri.
        - drumul de la aeroport, groaznic, 3 ore jumate.
        Totuși, recomand hotelul pentru peisaje, relaxare și liniște.

      • INSALUBRU - Apreciat cu 3 / 10
        17 iulie 2025
        TOMA D.

        NU RECOMAND

      • Satisfacator - Apreciat cu 8 / 10
        16 iulie 2025
        EMIL GABRIEL M.

        Am petrecut sejurul in perioada 21-28.06.2025, doua familii cu cate un copil fiecare, cat despre hotel ….frumusel hotelul, multe scari, gradini bine ingrijite, camera la vila frumoasa, spectacole seara, aqua parc la 5 etaje mai jos cu liftul. Ce ne a placut cel mai mult : relax pool unde ma retrageam cu amica mea si ne relaxam ca fetele ( copii sub 16 ani nu aveau voie aici), bautura alcoolica internationala foarte diversificata. Ce nu ne a placut si nu am mai reveni aici: mancarea🤦🏻‍♀️ nu o friptura pe gratar, nu un piept de pui, in nicio zi nu am avut friptura pe gratar, a fost intr o seara sushi f buni, intr o seara creveti f buni, in rest muuulte mancaruri cu sos de care nu ne am atins. Un mare NU PT MANCARE! Cei care nu iubesc miscarea nu au ce cauta aici unde urci sau cobori tot timpul.

      • Vacanța - Apreciat cu 5 / 10
        16 iulie 2025
        GEORGICA U.

        Hotelul este Ok . Recenziile pe care le-au dat alți turiști nu reflecta nota foarte mare pentru acest hotel . In primul rând
        mâncarea a lăsat de dorit , nu s-a dat in tot sejurul fripturi la grătar , servitul la masa cu băuturi ,jalnic . Minibarul din camera , doua zile au uitat sa-l umple . In rest poziția hotelului foarte frumoasa , plaja parțial nisip cu pietriș dar abrupt in 5-6 metri, transportul la mare se face cu microbuze din 15 min. ,
        Are bar la mare ,mâncare Fast -food
        Are parcare in incinta dar pt. Putine mașini . Pentru copii au un parc acvatic superb. Spectacolele seara , mediocre
        In general criza se simte si la ei ,motive suficiente de a face mai putina risipa , aceasta se simte peste tot , aer condiționat doar cu senzor de mișcare si multe altele . Pe scurt : un sejur de nota 8 MAX

      • Utopia - Apreciat cu 10 / 10
        12 iulie 2025
        Ștefania ancuta P.

        Foarte curat mancare foarte buna condiții excelente

      • Pagina:
      • 1
      • 2
      • 3
      • 4
      Ordoneaza:

      Abonare newsletter

      © 1991 - 2025 JEKA TURISM
      Toate drepturile rezervate.
      Termeni si conditii

      Mastercard Mastercard Visa Visa